روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت 

 
 
 
 


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

شهردار رشت گفت : برای جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه و مدیریتی اصولی ، پلیس ساختمان فعال می شود .

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی شهر محمد رضا خاکسار افزایش تعداد نواحی از هشت به پانزده ناحیه را گامی مؤثر در جهت تمرکز مدیریتی دانسته و اظهار داشت : مسؤولیت حفظ و حراست حریم ، مقابله با سد معبر ، احداث فضای سبز ، کنترل ساخت و سازها بر عهده­ی هر ناحیه خواهد بود .

وی خاطر نشان کرد : راه اندازی شهردار ی محلات در راستای تقویت نواحی 15 گانه است تا بستر مناسبی جهت حصول رضایت هر چه بیشتر شهروندان فراهم شود.

خاکسار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام مذاکراتی مابین شهرداری رشت و سازمان آب و فاضلاب شهری مبنی بر لزوم ترمیم نوارهای حفاری متذکر شد : طی هماهنگی با مهندس مهدی زاده مدیر عامل شرکت «آبفا» مقرر گشت که پیس از حفاری و لوله گذاری ترمیم کنده کاری ها توسط این مجموعه انجام شود که متأسفانه این مهم محقق نشد. به­همین دلیل شهرداری رشت ، کار را متوقف نموده و ادامه­ی فعالیت شرکت «آبفا» را مشروط به ترمیم حفاری­های گذشته کرد .

وی افزود­: پس از پافشاری شهرداری بر این مهم ، آب و فاضلاب نسبت به ترمیم حساسیت بیشتری به خرج داد­، اما ترمیم کنده­کاری­ها اصولی نبود ، در حالی­که بر اساس ماده­ی 103، شرکت حفار باید وضعیت را به حالت قبلی برگرداند. 

خاکسار ادامه داد : جهت ساماندهی این امر ، در نهایت مقرر شد قراردادی به امضای شرکت حفار ، شرکت آبفا به عنوان پشتیبان و شهرداری رشت برسد و بر آن اساس زیرسازی و روسازی نوار حفاری به عهده شهرداری گذاشته شود. شرکت آبفا نیز پس از محاسبه­ی صورت وضعیت ، هزینه را به حساب شهرداری واریز خواهد کرد . وی گفت : انعقاد این قرارداد نقش مؤثری در ترمیم اصولی نوارهای حفاری دارد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

رییس شورای شهرستان رشت گفت : ساخت و سازهای شهری نیازمند کنترل و نظارت بیشتر است .

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت هادی رمضانی با بیان اینکه علی رغم اعلام عدم ساخت و ساز در حریم تالاب عینک ، ساختمان در این محدوده در حال ساخت است . پیگیری این مساله را خواستار شده و تصریح کرد : در صورت عدم برخورد ، در شرایط فعلی ادامه­ی پروژه با پرداخت هزینه های بیشتر همراه خواهد بود .

وی یادآور شد : شهرداری ، مجموعه ای است که با گرفتاری زیاد تأمین درآمد می کند اما به دلیل این بی توجهی ها میزان پرداختی افزایش می یابد .

رمضانی افزود : در گذشته رفتگران ، رییس محلات بوده و احساس مسؤولیت زیادی داشتند اما در حال حاضر چنین حالتی حاکم نیست .

وی توجه بیشتر شهرداران مناطق به مقوله ساخت و ساز و تعیین مأموران ویژه جهت نظارت را خواستار شد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 عضو شورای اسلامی شهر رشت از واکسینه شدن نیروهای خدماتی و عمرانی شهرداری خبر داد . 

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت غلامرضا خاکسار با تأکید بر اهمیت حفظ سلامت پاکبانان خاطر نشان کرد : این گروه از کارکنان شهرداری به دلیل نوع فعالیت ، در معرض بیماری هایی چون هپاتیت و کزاز قرار دارند .

وی افزود : با توجه به اهمیت انجام آزمایش های کامل پزشکی به صورت دوره ای بر روی این کارکنان ، شهرداری موظف است با پرداخت هزینه های مربوطه،  نسبت به تحقق این مهم اقدام نماید .

خاکسار اجرای این برنامه را در جهت افزایش ضریب اطمینان از سلامتی پاکبانان شهرداری بسیار مؤثر دانست . وی همچنین بر لزوم بهره گیری از لباس­های یک­سره و متحدالشکل برای رفتگران تأکید کرده و گفت : رعایت این امر هم از لحاظ زیبایی و هم از نظر بهداشتی بسیار مهم است . خاکسار تصریح کرد : مقرر گشته که این برنامه با ابلاغ از سوی شهردار رشت لازم الاجرا گردد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

عید سعید فطر خجسته باد

بار دیگر سی روز آزمون تن و جان را سپری ساختیم

با امید به این  که راز و نیازمان در بهار قرآن

مورد قبول پروردگار واقع شود

از سوی اعضا و کارکنان شورا

فرا رسیدن این عید سعید را 

 به همه ی شهروندان گرامی

خاصه برادران و خواهران  مسلمان

تبریک می گوییم .

امید که هماره

در آزمون های الهی

توفیق رفیق راهمان باشد.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

شهردار رشت گفت: مردم با آشنایی به وظایف شهرداری و پرداخت به موقع عوارض می توانند به طرح های عمرانی بزرگ که روی زمین مانده کمک کنند.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، محمدرضا خاکسار در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران از پروژه های عمرانی شهر رشت اظهار داشت: در 6 ماهه اول سالجاری رقم وصولی شهرداری معادل 21 میلیارد تومان بوده که پیش بینی می شود در ادامه به مرز 70 میلیارد تومان برسد.

وی افزود: تحقق این مهم در طول 100 سال اخیر بی نظیر بوده و نشان دهنده این واقعیت است که شهرداری هم در راستای کسب درآمد و هم در بخش تحقق بودجه موفق عمل نموده است.

خاکسار تمرکز زدایی در شهرداری های مناطق را از جمله برنامه های مهم آتی دانسته و تصریح کرد: با تبدیل 8 ناحیه به 15 ناحیه هر کدام از شهرداران نواحی مسئولیت حفاظتی و رفاهی حدود 50 هزار نفر را بر عهده خواهند گرفت.

شهردار رشت در ادامه با تشریح پروژه هایی که کار مطالعاتی آنها در سال جاری به پایان می رسد، متذکر شد: ادامه بلوار آیت ا... ضیابری به سمت بلوار شهید رجایی، تعریض پل عراق، پل هوایی و تقاطع های غیر همسطح میدان باستانی شعار و میدان انتظام در سال 87 عملیاتی خواهند شد.

خاکسار با اشاره به برداشته شدن گامهای اولیه در راستای احداث اولین سیستم حمل و نقل ریلی در رشت گفت: مطالعات و به طور کلی آغاز این پروژه در سال آینده خواهد بود.وی افزود: اعتبارات لازم جهت راه اندازی این سیستم از محل تبصره 13 اخذ خواهد شد.

محمدرضا خاکسار با اعلام اطلاعاتی در خصوص پروژه های در حال انجام شهری روند اجرای آنها را بسیار مطلوب دانسته و اظهار داشت: با تلاش همکاران پروژه های چون مسیر صیقلان به تختی و تختی به زرجوب تا پایان آذر ماه سال جاری به بهره برداری رسیده و احداث ادامه بلوار آیت ا... ضیابری به شهید رجایی تا آخر امسال به پایان می رسد.

وی متذکر شد: بحث احداث مسیر اتصال میدان گیل به نیروی دریایی از 20 سال پیش مطرح بوده که هم اکنون آزاد سازی طرفین مسیر و زیر سازی برای احداث پیاده رو به اتمام رسیده است همچنین برای آزادسازی هزار متر انتهای بلوار نیز تفاهم نامه هایی با ادارات دولتی صاحب زمین امضا شده است.

خاکسار لوله گذاری جهت جمع آوری آبهای سطحی، احداث 17 کیلومتر پیاده رو تقاطع غیر همسطح جانبازان، بازگشایی میدان ولی عصر به سمت دیلمان، شهرک امام علی (ع)، احداث تالار بزرگ شهر، تقویت پارکهای محلی، پارک پرندگان و کمربندی گیل به بلوار افتخاری را از دیگر پروژه های عمرانی در حال اجرای رشت عنوان کرد.

وی یادآور شد: برای اولین بار در رشت آب نما در وسط بلوار در مجاورت تالاب عینک احداث می شود.خاکسار گسترش مراکز تفرجی در اطراف تالاب عینک را از برنامه های اصلی شهرداری دانسته و تصریح کرد: احیاء بازیهای آبی، رهاسازی کشتی های توریستی در تالاب و احداث آلاچیق در این طرح گنجانده شده است.

وی از احداث جایگاه ماهیگیری در این منطقه و رهاسازی 100 هزار بچه ماهی از هفته آینده در این تالاب خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه تا تابستان 87 به بهره برداری می رسد.

گفتنی است در این بازدید که بیش از 3 ساعت به طول انجامید خبرنگاران از پروژه های عمرانی شهر رشت دیدن کردند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

شهردار رشت گفت: سال آینده 87 نقطه در سطح شهر از زمینهای مجهز ورزشی بهره مند خواهند شد.
به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، محمدرضا خاکسار اظهار داشت: هم اکنون مطالعات در این زمینه در حال انجام است و تا پایان سال جاری بیش از 22 منطقه شناسایی و فنس کشی می شوند.

وی با بیان اینکه هر کاری که پیگیری شود به نتیجه خواهد رسید از اخذ مجوز تشکیل سازمان پایانه مسافربری و سازمان ترافیک شهری خبر داد و تصریح کرد: ما به جد پیگیر مراحل راه اندازی سازمان فرهنگی - اجتماعی شهرداری هستیم

خاکسار در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت خودروهای جمع آوری زباله خاطرنشان کرد: بعد از سهمیه بندی بنزین خودروهای بنزین سوز از سیستم حمل و نقل خارج شدند که با مجوز شورا 30 دستگاه خریداری و به ناوگان اضافه خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون به دلیل فرسودگی بیش از حد 25 دستگاه خاور، شهرداری متحمل هزینه های زیادی می شود بنابر اعلام استانداری کمتر از دو هفته دیگر ماشینها یارانه دار وزارت کشور وارد می شود که می توان این ناوگان فرسوده را ترمیم کرد.

خاکسار با اشاره به هزینه سالیانه 700 میلیون تومانی 57 خودرویی که در اختیار مدیران ارشد و میانی شهرداری رشت است، گفت: در صورت فروش این خودروها و پرداخت ماهیانه 100 هزار تومان به مدیران به عنوان هزینه ایاب و ذهاب، در مجموع سالیانه 31 میلیون تومان هزینه می شود که با رقم 700 میلیون تومان قابل مقایسه نیست.


وی همچنین با اعلام فروش 162 دستگاه خودرو شامل 26 خودروی سمند، یک دستگاه پرشیا و یک خودروی ون خاطرنشان کرد: حدود 100 خط موبایل با گوشی که متعلق به شهرداری است به فروش می رسد.


خاکسار در پایان اجرایی شدن طرح شهرداری ناحیه را در انعکاس مشکلات نواحی و پیگیری پروژه های عمرانی بسیار موثر عنوان کرده و متذکر شد: هم اکنون رشت، هشت ناحیه دارد که باید به پانزده ناحیه افزایش یابد.

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

امتی یک دل و یک صدا

هرگز شکست نخواهد خورد

در آخرین آدینه ی بهار قرآن با شرکت در راهپیمایی روز قدس میثاق دوباره ای با مردمی که غریب سرزمین خوش اند ، می بندیم و برای رهایی نخستین قبله گاه مسلمین یک دل و یک صدا فریاد بر
می آوریم:

 مرگ بر آمریکا .. مرگ بر اسرائیل

آیینه ی عرش کبریا بود علی

پالوده ز هر رنگ و ریا بود علی

بی بود علی قحطی عدل است جهان

شاهین ترازوی خدا بود علی

در لیالی  قدر سالروز شهادت مولای متقیان علی علیه السلام

با یاد آن عدالت گستر، آن شیر خدا ،حیدر کرار ،به دعا و نیایش می پردازیم ،باشد که خدای علی ما را به پر سایه ی رستگاری مولایمان برساند. آمین یا رب العالمین.

التماس دعا

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

اعضای شورای اسلامی رشت در چهل و یکمین جلسه شورا برلزوم ساماندهی دکه های شهری تاکید کردند.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، نایب رئیس شورا، در این جلسه با بیان اینکه طرح ساماندهی دکه ها باید تدوین شود خاطرنشان کرد: تحقق این مهم از ضرورتهاست و به نظر می رسد که صورت مسئله پاک شده است.

غلامرضا هاتفی تصریح کرد: درحال حاضر دکه هایی هستند که به مراکز فسق و فجور تبدیل شده و یک بازنگری کلی در این مسئله ضرورت دارد. وی در بخش دیگری از سخنان خود، تدوین طرح ساماندهی تبلیغات سطح شهر را خواستار شد.

در این جلسه حجة الاسلام و المسلمین حسن خواه نیز با بیان اینکه هر چه زودتر باید فکری به حال دکه ها کرد اظهارداشت: در دوره دوم شورا با انبوهی از درخواستهای دکه مواجه بودیم و هیچ شهری به اندازه رشت دکه ندارد.وی با اعلام اینکه فلسفه وجودی دکه ها یک چیز است و موارد استفاده آن هزار چیز، خاطرنشان کرد: نیازی نیست که کاربرد دکه ها حتما مطبوعاتی باشد.

در این جلسه رئیس شورای شهر رشت نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه باید سیاستهای کلی نسبت به دکه های شهری اتخاذ شود گفت: در دوره دوم دکه ها به افراد موجهی واگذار شد اما متاسفانه ممنوعیت واگذاری به اشخاص دیگر در قرارداد قید نگردید به همین دلیل درحال حاضر تعدادی از دکه های شهری توسط افراد فاقد صلاحیت اداره میشود.

محمدرضا قاسمی از بررسی کامل وضعیت کنونی دکه ها در یک بازده زمانی مشخص توسط اعضای شورا خبر داد و ابراز امیدواری کرد: شرایط مطلوبی در این بخش ایجاد شود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

 

1

سيدمحمد

سيدرحماني

2

محمد رضا

خانزاده

3

حسین

جوادی.گیگاسری

4

فاطمه

آقایی زاده

5

ابوالفضل

باقری

6

رضا

عاشوری مقدم

7

بهرام

واقف

8

رضا

محق

9

زهره

خدابخشي

10

امير­محمد

طهماسبي

11

محدثه

بردبار

12

سجاد

صفر­فيروز

13

مرتضی

عشقي

14

سروش

جميل­راد

15

سوده

شكري

16

فاطمه

مرادي

17

زهرا

مرادي

18

تينا

مبصر

19

آمنه

شيخي

20

سعيد

قويدل

21

پژمان

ميعادي

22

صادق

حسن­پور

23

عيسي

اصغر­زاده­جوركويه

24

ميلاد

نادري

25

سيده­رقيه

رضازاده

26

دانيال

عليپور

27

سامان

خليلي­نيا

28

رحيم

فرس­دوست

29

مريم

فرس­دوست

30

احمد

تجددی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونگی دریافت هدایا متعاقبا  با تماس تلفنی

با برندگان و از همین طریق اعلام می گردد

گروه معارف روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت سال 1386 

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

                         TinyPic image 

 

  

رییس شورا و شهردار به همراه سرپرست  خدمات شهری و مدیران رابط عمومی شورا و شهرداری  از مدارس شاهد  راهنمایی و دبیرستان بازدید کردند و  ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به مناسبت آغاز مهر  لوح تبریک و گلدان گل به  این مدارس هدیه نمودند. در حاشیه محمد رضا قاسمی از وضعیت  تردد دانش آموزان سؤال کرد که گویا  خوشبختانه  وضعیت حمل و نقل  آن چنان که پیش بینی  می شد  مشکل اساسی پدید نیاورده بود و هر آن چه هم که بود در سطح کشور از عوارض طبیعی سهمیه بندی  بود و به هیچ وجه نشان  از سوء مدیریت نداشت. امید می رود با همکاری شهروندان در روزهای آتی ترافیک روان تری در حوزه ی جا به جایی دانش آموزان را شاهد باشیم. ضمنا تا هفته ی آتی ۳۰ اتوبوس دیزلی به ناوگان حمل و نقل شهری افزوده می شود. 

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

                           

                           TinyPic image

 

پس از  سی و نهمین جلسه ی  شورا ، محمد رضا قاسمی رییس و اعضای شورا با همراهی محمد رضا خاکسار شهردار، معاون عمرانی شهرداری،  شهرداران مناطق سه گانه و مدیران روابط عمومی شورا و شهرداری  از روند کمی و کیفی اجرای  پروژه های عمرانی همچون پل غیر همسطح جانبازان، آزاد سازی محور صیقلان به تختی و معلم، ضیابری به دانا علی، احداث بلوار و میدان امام علی در جاده سنگر، پیاده رو سازی بلوار لاکان- میدان امام حسین (ع)، میدان شهدای گمنام،پارکینگ گورستان تازه آباد( در آخر)، بوستان و آبنمای بلوار شهید افتخاری، پاک سازی محلات منتهی به مدارس ( مانند  رودبارتان) و سایر آموزشگاه ها، پاک سازی و آماده سازی زمین باغ سالار مشکات( محل یخچال طبیعی)بازدید به عمل آوردند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 سردار ارجمند جناب آقای مهندس عبداللهی، استاندار محترم سمنان

با سلام و تحیات الهی

 از سوی ریاست و اعضای محترم شورا ،ضمن آرزوی قبولی طاعات در این ماه فرخنده، و سپاس از زحمات جناب عالی برای استان، امید دارد در  خدمت به شهروندان استان سمنان توفیق همواره رفیق راهتان باشد. 

 

جناب آقای روح الله قهرمانی چابک، استاندار ارجمند

با سلام و تحیات الهی

از سوی ریاست و اعضای محترم شورا، انتصاب جناب عالی را در تصدی استانداری گیلان به فال نیک می گیریم و از درگاه دانای مطلق برای شما و همکاران ارجمند  ایامی همراه با  سلامتی، خجستگی، رحمت و برکت آرزو داریم. توفیق مستدام.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

رئیس شورای اسلامی رشت گفت: حمل و نقل دغدغه همه ماست و علی رغم تلاشهای صورت گرفته خلاء زیادی وجود دارد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، محمدرضا قاسمی در سی و هشتمین جلسه شورای شهر رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه با آغاز ماه مهر بیش از 150 هزار دانش آموز و فرهنگی نیازمند خدمات حمل و نقل خواهند بود، باید تدابیر ویژه ای در این خصوص اندیشیده شود.

وی از ورود 46 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تا پایان مهر ماه خبر داد و تصریح کرد: با ورود این اتوبوسها به سیستم بخشی از نیازها مرتفع خواهد شد، هر چند که کفایت نمی کند.

قاسمی با بیان اینکه نگرانی در بخش تاکسیرانی همچنان ادامه دارد، فروختن سهمیه بنزین توسط تعدادی از رانندگان تاکسی را در ایجاد شرایط نامساعد فعلی موثر دانست.

وی افزود: از 2 هزار و 17 تاکسی بیش از 2 هزار خودرو، کارت سوخت دریافت کرده اند، باید کاری کرد تا با تحویل کارت سوخت سایر تاکسی ها مشکل تا مهر ماه به حداقل برسد.

در این جلسه هادی رمضانی، عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه در محل هایی از رشت اتوبوس نمی تواند وارد شود، استفاده از مینی بوس و تاکسی های ون را برای این نواحی خواستار شد.وی همچنین تاکید کرد: اگر نیروهای ناوگان تاکسیرانی تقویت شوند، مشکلات کاهش خواهد یافت.

محمدحسن عاقل منش، یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در سخنانی گفت: تعدادی از تاکسی های خریداری شده با وجود اخذ مجوز از تاکسیرانی هنوز موفق به دریافت پلاک نشده اند.وی با تاکید به تسریع این امر از دست اندرکاران راهنمایی و رانندگی خواست تا نسبت به انجام این مهم اقدام نمایند.

در این جلسه شهردار رشت با اعلام کمبود راننده اتوبوس متذکر شد: هم اکنون با کمبود راننده مواجه هستیم و به طور قطع با ورود 46 دستگاه اتوبوس به ناوگان این نیاز بیش از پیش احساس خواهد شد.محمدرضا خاکسار معرفی تعدادی راننده پایه یک جهت گزینش برای رانندگی اتوبوسهای شهری را خواستار شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

شهردار رشت خواستار تزریق نیروهای متخصص به بدنه شهرداری شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، محمدرضا خاکسار تصریح کرد: در حال حاضر تعداد نیروهای تخصصی شهرداری بسیار کم است و کارشناسان آنقدر نیستند که بتوان سیستم سنتی را به مدرن تبدیل کرد.

وی افزود: علاوه بر کمبود نیرو در ساختار فعلی، با توجه به تشکیل قریب الوقوع سازمان حمل و نقل و پایانه های مسافربری و سازمان ترافیک شهری بر اساس مجوز صادره از سوی وزارت کشور، به جذب افراد تحصیلکرده بیش از پیش نیاز خواهیم داشت.خاکسار استقلال مالی و عمرانی شهرداران مناطق و عملیاتی نمودن سیستم مکانیزه شهرداری را در گرو حضور نیروهای متخصص دانست.

وی در ادامه از برداشته شدن گامهای اولیه در احداث پل های سطح شهر رشت خبر داد و گفت: اولین مطالعات اجرایی پل گلسار به دست ما رسیده است.شهردار رشت تصریح کرد: به زودی فراخوان عمومی جهت انتخاب پیمانکار، از طریق روزنامه های کثیر الانتشار اعلام می شود.

خاکسار همچنین با اعلام بازگشایی مسیر صیقلان به تختی اعلام کرد: تخریب ساختمانها در این مسیر آغاز شده و سعی ما بر این است که خواسته های به حق مردم را محقق نماییم.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

شوراها باید با پرهیز از جناح بندی ها خود را وقف خدمت به مردم کنند.       

       مقام معظم رهبری

 

 

 

                                                                                                                                       

        1)      حل عمل گرایانه ی مشکلات مردم .

2)       کسب سرمایه ی ارشمند اعتماد عمومی .

3)      پرهیز از دخالت دادن انگیزه ی جناحی و حزبی در میدان فعالیت شوراها.

4)     مشارکت مردم .

5)      حل عمل گرایانه ی مشکلات عینی  و مشخص مردم با هدف راحت تر و اخلاقی تر کردن زندگی شهروندی .

6)       ملاک گزینش شهرداران و دهیاران ،  باید امانت و دین داری ، کفایت و کارآمدی ، نجابت و حُسن سلوک با مردم باشد.

7)      حفظ هویت و اصالت  شهرها و روستاها  و پای بندی  به معماری اسلامی و ایرانی.

8)      رعایت زیبایی و استحکام بناها و ترویج فرهنگ نظم  و قانون و گسترش نمادهای  دین و اخلاق .

9)     آسان سازی خدمت رسانی و عدالت و فراگیری  در خدمات شهری و توسعه ی فضای سبز  و اهتمام به سلامت محیط زیست.

10)  توجه به نیازهای جانبازان و مصدومان جسمی.

11)     نگاه عدالت گستر به محله ها و اشخاص محروم.

12)    توجه ی ویژه به بانوان و نیز به جوانان .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

شهرداری و جمعی از بازاریان شهر رشت از پروژه های عمرانی در حال اجرای این شهر بازدید کردند.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، در این برنامه که بیش از دو ساعت به طول انجامید، بازدید کنندگان با روند اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح جانبازان، جاده سنگر و مسیر ضیابری به رشتیان آشنا شدند.شهردار رشت در جریان بازدید از تقاطع غیر همسطح جانبازان، میزان پیشرفت فیزیکی آن را برابر 60 درصد دانست.محمدرضا خاکسار اظهار داشت: این پل 735 متری باید ظرف 6 تا 9 ماه ساخته می شد اما وجود ساختمانهایی که باید تخریب شود و جلب رضایت صاحبان آنها، روند پیشرفت کار را با کندی مواجه می کند.وی خاطرنشان کرد: برای احداث این پل 60 میلیارد ریال اعتبار تعیین و تامین شده و خوشبین هستیم که این پروژه تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

خاکسار با تاکید بر اینکه این تقاطع غیر همسطح بر اساس تکنیکهای استاندارد روز بنا شده، افزود: کلیه بتن های مورد استفاده در این سازه در همه مرحله ها ابتدا آزمایش شده و بعد به کار برده می شوند. همچنین غیر از مشاور این طرح، نیروهای فنی استانداری و شهرداری بر سیستم نظارت کامل دارند.

شهردار رشت در بخشی دیگر از این بازدید چند ساعته روند احداث مسیر میدان گیل به سمت فلکه نیروی دریایی (جاده سنگر) را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در 21 روز گذشته 1200 متر از این مسیر 2200 متری آسفالت شده و پیاده روی آن در حال ساخت است.

خاکسار افزود: هم اکنون این پروژه به مرحله ای رسیده که احداث ادامه مسیر منوط به تملک بخشهای متعلق به بخش دولتی است. البته توافقهایی در این خصوص با ادارات صورت گرفته است.


وی از توافق با تعدادی از ادارات خبر داد و ابراز امیدواری کرد این پروژه تا پایان سال افتتاح شود.خاکسار هزینه احداث این مسیر را 30 میلیارد ریال اعلام کرده و متذکر شد: با بهره برداری از آن ماشینهایی که از تهران به رشت می آیند بدون ورود به داخل شهر از این مسیر به فلکه نیروی دریایی می رسند.

مسیر ضیابری به رشتیان از دیگر پروژه های عمرانی رشت است که مورد بازدید قرار گرفت. این مسیر با 950 متر طول و 5 متر عرض با 30 میلیارد ریال هزینه، 6 روز پیش بازگشایی شد.

خاکسار در این باره گفت: با اتصال خیابان ضیابری به رشتیان، ترافیک خیابانهای پارک شهر، طالقانی و رودباری به این سمت جریان پیدا می کند.وی افزود: با اتمام زیر سازی و جاده گذاری این پروژه نیز تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

شهردار رشت گفت: 760 هکتار، معادل 50 درصد املاک داخل شهر رشت فرسوده است.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمدرضا خاکسار در دیدار با جمعی از بازاریان رشت با تاکید بر تلاش در جهت آبادانی بافت فرسوده شهر اظهار داشت: به کسانی که نسبت به آبادانی رشت، تخریب بافتهای فرسوده و ساخت و ساز اقدام نمایند، تخفیف 50 درصدی عوارض تعلق خواهد گرفت. همچنین جهت سرعت بخشیدن به کارها همه موانع را بر می داریم.

وی خاطرنشان کرد: بودجه ای که برای شهرداری در نظر گرفته شده معادل 50 میلیارد تومان است که 40 میلیارد تومان باید از طریق کسب درآمد تامین شود، 5 میلیارد تومان از طریق وام بانکی و 5 میلیارد تومان نیز باید با فروش زمین حاصل گردد.

خاکسار افزود: با توجه به اینکه 60 درصد این پول صرف هزینه 3200 نفر پرسنل شهرداری می شود، باید با 24 میلیارد تومان باقیمانده فعالیتهای عمرانی را انجام دهیم.

وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی تصریح کرد: اعتبار شهرداری تبریز معادل 300 میلیارد تومان است و سرمایه گذاری مردم در بخش عمرانی 650 میلیارد تومان برآورد شده است. تحقق چنین مسئله ای در رشت بدون یک اراده واحد و قوی، امکان پذیر نیست.

خاکسار گفت: جمعیت ثابت رشت بالغ بر 550 هزار نفر است، در حالیکه بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت غیر ثابت در این شهر تردد می کنند.

وی متذکر شد: دولت پیش بینی کرده، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت می توانند از امکانات کلان شهرها استفاده کنند، اما رشت از این موهبت بهره مند نیست و گفته می شود که این شهر باید خودش درآمد داشته باشد.

شهردار رشت اظهار داشت: شهری که در دیماه سال جاری یکصدمین سالگرد تاسیس بلدیه اش را جشن می گیرد وضعیتی بحرانی و جنگ زده دارد که شایسته شهروندان نیست.

خاکسار در این جلسه همیاری بازاریان رشت و پرداخت به موقع عوارض شغلی این قشر را خواستار شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به زودی مکانی را اجاره و به سیستم اینترنت مجهز خواهیم کرد تا طرح هایی که قابلیت سرمایه گذاری دارند، در اختیار عموم قرار گیرند.

خاکسار، احداث میدان تره بار در انتهای جاده لاکان و توسعه عینک را از جمله پروژه هایی دانست که قابل سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی است.وی حمایت هم جانبه شهرداری را از سرمایه گذاران در زمینه عمران شهری اعلام نمود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

شهردار رشت از جایگزینی کارت هوشمند به جای کرایه تاکسی و بلیط اتوبوس خبر داد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمدرضا خاکسار گفت: کار مطالعاتی این طرح در حال انجام است و احتمالا برنامه یاد شده تا آبان ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد.

وی صرفه جویی، جلوگیری از اخذ کرایه بیشتر، تسریع در کار و کنترل تخلف را از محاسن این طرح دانست. خاکسار با بیان اینکه استفاده از کارت هوشمند در تهران اجرایی شده اظهار داشت: این کارت ها بین هزار تا 3 هزار تومان اعتبار داشته و کرایه به اندازه نرخ مصوب در هر مسیر کسر خواهد شد.

شهردار رشت در ادامه با اشاره به اهمیت در پیش گرفتن راهکارهایی برای جلوگیری از فروش سهمیه بنزین توسط رانندگان تاکسی پیشنهاد کرد: سهمیه بنزین به صورت روزانه و بر اساس میزان کارکرد روزانه به تاکسی تعلق گیرد.

خاکسار تاکید کرد: اگر تاکسیرانی بنزین هر روزه را بنابر کیلومتر های پیموده شده روز قبل در اختیار رانندگان تاکسی بگذارد کنترل کامل بر فروش غیر قانونی بنزین انجام می شود.

وی کد گذاری تاکسیها در مسیرهای مشخص برای ارائه سرویس و تعبیه المتر بر روی تاکسی ها و اتوبوسها به منظور کنترل دفعات جابه جایی مسافر توسط دوربین را از دیگر برنامه های شهرداری عنوان کرد که در آینده ای نزدیک اجرایی می شود.


خاکسار در ادامه حجم کارهای عمرانی انجام شده در طول 21 روز زمان تصدی گری این سمت را بسیار مطلوب ارزیابی کرده و گفت: پیشرفت پروژه تقاطع غیر همسطح جانبازان با 6 ماه گذشته برابری می کند. وی افزود: 1200 متر از جاده 2200 متری سنگر در طول 21 روز به بهره برداری رسیده و میدان آن یک شبه احداث شد.

خاکسار خاطر نشان کرد: در پروژه جاده آیت ا... ضیابری طی 21 روز گذشته به اندازه یکسال، کار انجام شده و در سال جاری طرح کمربندی معلم به سمت کوی حسینی و گلسار عملیاتی خواهد شد.وی اظهار داشت: این پل ارتباطی خیابان های معلم، قلی پور، کوی حسینی، توحید و دیلمان را به هم متصل می کند.

شهردار رشت همچنین از بازگشایی مسیر صیقلان به تختی تا 10 مهر ماه امسال خبر داد و تصریح کرد: تملک ساختمانها به پایان رسیده، برق و گاز قطع شده و آماده تحویل به شهرداری برای تخریب است.خاکسار ادامه داد: انتظار می رود 40 تا 50 متر از این مسیر 300 متری تا 10 مهر بازگشایی شود.

وی در خصوص وضعیت کنونی زرجوب و گوهر رود گفت: چند روزی است که با همکاری آب منطقه ای از کانال سمت چپ سد سنگر دبی آب را به زرجوب و گوهر رود منتقل کردیم تا آب در این رودخانه ها جریان داشته باشد.خاکسار افزود: به منظور ایجاد امکانات رفاهی و فضای سبز و استفاده از پتانسیلهای رودخانه سازمان مستقلی به نام گوهر رود به ثبت می رسد.
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

رئیس شورای شهرستان رشت گفت: وضعیت سوخت و حمل و نقل در روستاها فاجعه است.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، هادی رمضانی تصریح کرد: حمل و نقل در مناطق روستایی به صفر رسیده و شرایط نامطلوبی حاکم است.

وی با اشاره به در پیش بودن سال تحصیلی خاطر نشان کرد: رشت مرکز استان است و در طول روز تعداد زیادی در این شهر تردد میکنند، در حالیکه امکانات موجود ما برای 570 هزار نفر کفایت میکند.

رمضانی متذکر شد: ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی همتی جمعی می طلبد و تمام مسئولین استان برای تحقق این مهم باید بسیج شوند.

وی بحث نظارت بر عملکرد رانندگان را بسیار مهم ارزیابی کرده و افزود: باید شرایط استفاده از اهرم های تشویقی و تنبیهی مورد بررسی قرار گیرد.رمضانی همچنین برلزوم بهره گیری از افراد توانمند در بخش نظارت بر حمل و نقل درون شهری تاکید کرد.

رئیس شورای شهرستان رشت در پایان توجه جدی به بحث معرفی سرویس به مدارس را خواستار شد.
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

رئیس شورای اسلامی رشت تشکیل ستاد ویژه ساماندهی حمل و نقل درون شهری را در شهرداری رشت خواستار شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمدرضا قاسمی در سی و ششمین جلسه شورای شهر اظهار داشت: با تشکیل این ستاد نواقص رخ نمایانده و نیازمندیها مشخص می شوند.

وی تصریح کرد: با وجود تمام تلاشهای انجام گرفته در زمینه ساماندهی وضعیت اتوبوسرانی و تاکسیرانی وضعیت بحرانی بر شهر حاکم است و با توجه به نزدیکی آغاز سال تحصیلی تدابیر ویژه ای باید اندیشیده شود.

در این جلسه شهردار رشت طی سخنانی با اشاره به آمار اتوبوسهای فعال در سطح این شهر خاطرنشان کرد: هم اکنون از 115 اتوبوس آماده به کار با 86 راننده بهره مند هستیم که با توجه به اضافه شدن 46 دستگاه دیگر به 60 راننده پایه یک نیاز خواهیم داشت.

محمدرضا خاکسار در خصوص وضعیت تاکسی های گردشی گفت: پس از اجرای سهمیه بندی بنزین و فرصتی که وزارت کشور برای ثبت نام تاکسی های گردشی تعیین کرد، 2 هزار و 500 ماشین فرسوده به ناوگان حمل و نقل درون شهری اضافه شدند.

وی افزود: به منظور ساماندهی این خودروها یک تعاونی حمل و نقل درون شهری تشکیل می شود تا در غالب این مجموعه، رانندگان بتوانند از تسهیلات تعاون استفاده کنند.

خاکسار از کدبندی هزار و 972 دستگاه تاکسی در 62 مسیر درون شهری خبر داد و متذکر شد: بدین ترتیب شرایط برای نظارت بیشتر فراهم می شود.وی با تاکید بر تجدید نظر در سیستم مدیریت تاکسیرانی گفت: این تغییر مورد تایید فرمانداری، شهرداری و حمل و نقل و ترافیک است.

 غلامرضا هاتفی، نائب رئیس شورای شهری رشت نیز در این جلسه سهمیه بندی بنزین را کار شجاعانه ای توصیف کرد که به علت آماده نبودن بستر به فاجعه تبدیل شده است.

وی افزود: این بحران کشوری است و هر چقدر برنامه ریزی کنیم به نتیجه نمی رسیم.غلامرضا خاکسار عضو شورای شهر در سی و ششمین جلسه شورا استفاده از کیلومتر شمار را یکی از راههای موثر در کنترل ناوگان تاکسیرانی دانست.وی اظهار داشت: ساماندهی این مهم مدیریتی واحد را می طلبد.

خاکسار همچنین جلوگیری از ورود پراید به سیستم تاکسیرانی را خواستار شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

نذر امام هشتم

 

در منظر هزار پنجره  چشم

هزار لب بر ضریح تو بوسه می زند آقا!

هزار دل مشتاق

با هزار درد

هزار دردمند

شفا از تو می طلبند آقا!

 

این­سو فتاده ام

دل­خسته

چونان پرنده ای

بال و پر بسته

هوای تو کرده ام آقا!

 

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

1- مساحت شهر رشت 82/76 کیلومت مربع.

2- مساحت شهرستان رشت  2/1272 کیلومتر 

3  ـ تعداد کارگاه های شهر رشت 27240 کارگاه.

4ـ جمعیت رشت 557366، 278732 مرد، 78643 2زن، 160064 خانوار.

5 ـ جمعیت شهرستان رشت 857606، 430544 مرد، 427052 زن، 244743 خانوار.

6ـ جمعیت 6 ساله به بالا شهر رشت 516876 نفر، شهرستان رشت 796343 نفر.

7ـ جمعیت با سواد شهر رشت 477105 نفر، شهرستان رشت 701376 نفر.

8ـ جمعیت بی­کار شهر رشت 32055 نفر، شهرستان رشت 49562 نفر.

7ـ جمعیت فعال 10 سال به بالا شهر رشت 205766 نفر، شهرستان رشت 321136 نفر.

7ـ جمعیت بی­سواد شهرستان رشت 94967 نفر.

7ـ نرخ بی­کاری شهرستان رشت 43/15 درصد.  

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

و هو الحی

ثبت است بر جریده ی عالم دوام ما

مداد العلماء افضل من دماء الشهداء

قلم دانشمندان از خون شهیدان برتر است .

 

نبود دانشی مرد بزرگ استاد دکتر محمود بهزاد پدر زیست شناسی نوین ایران اسلامی را به همه ی دوستداران دانش تسلیت می گوییم . که در فقدان چنین بزرگ مردانی گفته اند :

                    از شمار دو چشم یک تن کم     وز شمار خرد هزاران بیش

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

 

 

                                                         یا منتهی کُلِ  شکوَی

 

 "یکی از  مقوله های  بسیار مهم  و یقیناً  یکی از ضرورتهای جامعه ، لبخند است .  لبخند یکی از نیازهای زندگی انسان است .  زندگی بی شادی و بی لبخند  ،  زندگی دوزخی است . زندگی  بهشتی  ، زندگی با لبخند است  .  حضرت علی (ع) فرمود:

« المؤمن بشره  فی وجهه و حزنه فی قلبه » اگر غصه یی دارید ، باید در دلتان نگه دارید:  مومن این طوری است .  لبخند و شادی مومن در چهره اوست .  اصلاً چهره ها باید شاد باشد . اگر با چهره ی  خودتان می توانید به جامعه شادی بدهید،  باید این کار را بکنید . شادی لازم است و باید آن را برای مردم تأمین کرد"

                 بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مدیران سازمان صدا و سیما

 

 

                          "با برهم زنندگان  جشن میلاد امام زمان (عج) 

                                     در هرمقام و منصبی که باشند

                                        برخورد قانونی خواهد شد"

 

مردم شریف و فهیم شهررشت ،  منتخبان و خادمان شما در  شورای اسلامی و شهرداری رشت  در راستای رهنمودهای مقام عظمای ولایت مبنی بر اینکه در جامعه باید تولید شادی و لبخند شود  حدود 3  سال است که با برگزاری مسابقات  فرهنگی  و اهدای جوایز  و ایجاد حس رقابت  سالم در سطح شهر  برای برگزاری  هرچه با شکوهتر  اعیاد مذهبی  گام های مناسب و شایسته ای برداشته اند.

حدود 3  ماه  فعالیت بی وقفه و پی گیر خادمان شما  در جشنی متبلور شد  که با حضور گرم  ده ها هزار نفری  مردم شریف رشت  مورد تأئید عملی عموم قرار گرفت .

در دقایق پایانی  جشن  حدود نُـه  نفر که متأسفانه یک نفر را سخنگوی  خود قرار داده بودند که به نمایندگی و به دلجویی از حضرت صاحب زمان (عج ) سخن می گفت  موجبات برهم  زدن جشن  میلاد آن امام همام را فراهم آوردند .  و در چند روز اخیر نیز با پخش شب نامه های مختلف  قصد تشویش  اذهان عمومی  و توجیه عملکرد  زشت و قبیح خود را داشته اند ، لذا  یاد آوری مطالب زیر را ضروری
می دانیم:

1_ یکی از وظایف مهم شهرداری  طبق قانون  ارایه  خدمات فرهنگی و عمومی به شهروندان است .

2_ نیاز به جشن و شادمانی  یکی از ضرورتهای جامعه امروز ما  به ویژه  در اعیادی است  که در دل و جان  مردم ریشه داشته  و منسوب به ائمه اطهار (ع) می باشد .

3_  برنامه ای که در میدان شهرداری رشت برگزار شد  با کسب مجوز  از مقامات ذیصلاح  از ماهها قبل  هماهنگ شده بود.

4_ عده ای با مقاصد معلوم از چندروز قبل قصد برهم زدن  این مراسم را داشتند  و برای  این منظور به مقامات  سیاسی  و امنیتی  استان نیز  متوسل  شدند  که ظاهراً مورد استقبال  مقامات محترم قرار نگرفت .

5_ بالغ بر بیست هزارنفر از مردم  شریف شهررشت   و احاد مختلف اعم از خانواده معظم شهدا، جانبازان ، آزادگان ، ایثارگران  هشت سال دفاع مقدس ، فرهنگیان ، پزشکان ، بازاریان ، کارگران ، کارمندان و ...   از این برنامه استقبال و در آن شرکت کردند.

6_  برنامه یاد شده توسط  هنرمندان شناخته شده و مورد تأیید  اجرا شد  که در صدا و سیما  نیز اجرای برنامه  می نمایند.

7_ مراسم توسط صدا و سیمای مرکز گیلان فیلمبرداری شده است و ادعای واهی  لهو ولعب بودن  برنامه های اجرا شده با بازبینی فیلمها از سوی مراجع رسمی و قانونی قابل تشخیص است.

8_ شخصی که با توهین به مسئولان شهرستان  ایشان را بی غیرت  نامید تا دقایق  پایانی اصلاً  در مراسم حضور نداشت  تا بتواند  در مورد چگونگی  اجرای آن  اظهار نظر کند.

9_ هرچند مردم فهیم رشت  و حاضران در میدان با واکنش خود  پاسخ مناسبی  به گفتار موهن  شخصی  که در رفتاری توأم با اغراض شخصی به جایگاه هجوم  آورده بود  شدند و موجبات فرار خفت بار   وی را فراهم نمودند  ولی مسلماً شهرداری رشت حق برخورد قانونی  با این حرکت ناشایست را برای خود محفوظ می داند.

10_ با توجه به سیاستهای اعلام شده مطمئناً  شهرداری در آینده  نزدیک  با تدوین  و اجرای برنامه هایی شاد و مفرح  برای شادابی  هرچه بیشتر جامعه تلاشی بیش از پیش خواهد نمود.

در خاتمه  از تمامی  مدیران دستگاه های اجرایی و همه کسانی که ما را  در برگزاری این جشن یاری نمودندبه ویژه  مردم شریف و فهیم شهررشت  تشکر و همه را در سالی که مقام معظم رهبری  سال اتحاد ملی و انسجام  اسلامی نام گذاری نموده اند  به همدلی و  وحدت دعوت می­نماییم %ن

 

                               خدایا چنان کن سرانجام کار                                  تو خشنود باشی و ما رستگار

   

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

جشن بزرگ انتظار توسط شورا وشهرداري رشت با شکوه هر چه تمام تر در ميدان شهرداري برگزار گرديد:

خبر آمد خبري‌ در راه‌ است‌
سرخوشي‌ آن‌ دل‌ كه‌ از آن‌ آگاه‌ است‌
شايد اين‌ جمعه‌ بيايد، شايد
پرده‌ از چهره‌ گشايد، شايد


شورا و شهرداري‌رشت همچون‌ سال‌هاي‌ گذشته‌ و درحد وسيع‌تر و با شكوه‌تر اقدام‌ به‌ برگزاري‌ جشن‌ بزرگ‌نيمه‌ شعبان‌ كه‌ همانا شيريني‌ انتظار ظهور قائم‌(عج‌)نمود، با اعتقاد به‌ اين‌ اصل‌ كه‌ برگزاري‌ اعياد مذهبي‌به‌عنوان‌ بخشي‌ از فرهنگ‌، نقش‌ مهمي‌ از زندگي‌ هرشهروندي‌ را تشكيل‌ مي‌دهد، و براي‌ تسريع‌ اداره‌ امورشهري‌ گسترش‌ فرهنگ‌هاي‌ غني‌ بالاخص‌ مذهبي‌ ضروري‌است‌ و به‌ بهتر شدن‌ امور كمك‌ مي‌كند،. هم از این رو  اساس چنین‌ ‌فعاليت‌هاي‌ شهرداري‌ رشت‌ در وهله‌ اول‌ شناخت‌ دقيق‌تعاملات‌ فرهنگي‌ شهروندان‌ و در وهله‌ دوم‌ گسترش‌ اعتقادبه‌ روابط‌ متقابل‌ اجتماعي‌ يا به‌ تعبيري‌ روابط‌ متقابل‌ بين‌شهروندان‌ و مديريت‌ شهري‌ و احساس‌ تعهد طرفين‌ و مشاركت‌ شهروندان‌ در اداره‌ امور شهر و به‌ عبارت‌ كلي‌ترهمسو با اهداف‌ و وظايف‌ شهرداري‌ در برقراري‌ اصول‌ وفرهنگ‌ شهروند است‌ و از آنجائي‌ كه‌ شهر رشت‌ داراي‌ريشه‌هاي‌ فرهنگي‌ بالاخص‌ مذهبي‌ است‌ و اين‌ فعاليت‌ هابا گرايش‌ مذهبي‌ در بين‌ اقشار مختلف‌ شهروندان‌ بااستقبال‌ فراوان‌ همراه‌ بوده‌ است‌. شهرداري‌ رشت‌ براساس‌نيازهاي‌ روز جامعه‌ با توجه‌ به‌ پيشينه‌ فرهنگي‌ طي‌برنامه‌هاي‌ مدوني‌ هر ساله‌ همراه‌ با اعتبارات‌ در نظر گرفته‌شده‌ سعي‌ كرده‌ است‌ كه‌ مطابق‌ با نيازهاي‌ شهر اقدامات‌مفيدي‌ را در مسير اهداف‌ و برنامه‌هاي‌ شهرداري‌ در حيطه‌فعاليت‌ هاي‌ فرهنگي‌ مذهبي‌ جهت‌ ايجاد پل‌ جديدارتباطي‌ ميان‌ دنياي‌ هنر، دين‌، شهر به‌ انجام‌ برساند.
 كه‌ اينك‌ در ذيل‌ اهم‌ اقدامات‌ شهرداري‌ رشت‌ را درشب‌ ميلاد مسعود مهدي‌ موعود(عج‌) اعلام‌ می داریم.
ـ
تشكيل‌ ستاد جشن‌ انتظار به‌ رياست‌ يكي‌ از اعضاي‌شوراي‌ اسلامي‌ و عضويت‌ تعداد ديگر از اعضاي‌ شوراي‌اسلامي‌ و مديران‌ سازمان‌ها و واحدهاي‌ ذيربط‌ شهرداري‌رشت‌.
ـ برگزاري‌ جلسات‌ مختلف‌ ستاد جهت‌ هماهنگي‌ و اتخاذتصميمات‌ لازم‌ به‌منظور برگزاري‌ هر چه‌ با شكوه‌تر جشن‌بزرگ‌ انتظار، با حضور سازمان‌ها و ادارات‌ متعدد منجمله‌صدا و سيما ـ ارشاد اسلامي‌ ـ سازمان‌ تبليغات‌ ـ برق‌منطقه‌اي‌ ـ اصناف‌ و نيروي‌ انتظامي‌.
- نصب‌ بنرها و پرده‌هاي‌ تبريك‌ ولادت‌ و برگزاري‌ جشن‌انتظار با طرح‌هاي‌ متعدد و تشكيل‌ در سطح‌ شهر وخيابان‌هاي‌ اصلي‌.


ـ نصب‌ طاق‌ نصرت‌ در چهار مبادي‌ ورودي‌ و خروجي‌هسته‌ مركزي‌ شهر (ميدان‌ شهرداري‌) محل‌ برگزاري‌جشن‌ بزرگ‌ انتظار .
ـ نصب‌ مهتابي‌هاي‌ نوراني‌ با رنگ‌هاي‌ متنوع‌ و شاد در كليه‌بلوارها و ميادين‌ اصلي‌ شهر.
ـ برگزاري‌ لافندبازي‌ در بوستاهاي‌ مختلف‌ سطح‌ شهرتوسط‌ هنرمندان‌ به‌ نام‌ اين‌ هنر.
ـ ايجاد ايستگاه‌هاي‌ صلواتي‌ جهت‌ توزيع‌ شربت‌ و سايراقلام‌ خوراكي‌ در نقاط‌ مختلف‌ شهر.
ـ تزيين‌ ميادين‌ سطح‌ شهر با كاغذهاي‌ و چراغ‌هاي‌ رنگي‌متنوع‌.
ـ گل‌آرايي‌ و شستشوي‌ معابر اصلي‌ شهر.
ـ تعبيه‌ فواره‌هاي‌ ميدان‌ اصلي‌ شهر به‌ رنگ‌هاي‌ متعدد.
ـ توزيع‌ پرچم‌ها و پيشاني‌بندهاي‌ متنوع‌ مزين‌ به‌ نام‌حضرت‌ مهدي‌ و فيش‌هاي‌ مختلف‌ در بين‌ حاضرين‌جهت‌ هر چه‌ با شکوه‌تر كردن‌ مراسم‌.
ـ دعوت‌ از كليه‌ مسئولان‌ استان‌ جهت‌ حضور در جشن‌بزرگ‌ انتظار
ـ توزيع‌ شيريني‌ و شكلات‌ در بين‌ عموم‌ شهروندان‌.
ـ ايجاد جايگاه‌ زيبا با تزئينات‌ و نورپردازي‌هاي‌ مختلف‌در ميدان‌ محل‌ برگزاري‌ جشن‌ جهت‌ اجراي‌ برنامه‌هاي‌پيش‌بيني‌ شده‌.
ـ اجراي‌ برنامه‌هاي‌ هنري‌ متنوع‌ و شاد توسط‌ هنرمندان‌مطرح‌ كشور شامل‌ موسيقي‌ ـ نمايش‌ و... در جشن‌هاي‌بزرگ‌ انتظار.
ـ مولودي‌خواني‌ زيبا و دلنشين‌ توسط‌ استادان‌ به‌ نام‌ كشوردر مراسم‌ جشن‌ بزرگ‌ انتظار.
ـ برگزاري‌ مسابقات‌ متنوع‌ و شاد در رده‌هاي‌ مختلف‌ واهداء جوايز به‌ برندگان‌ در مراسم‌ جشن‌ بزرگ‌ انتظار.
ـ قرعه‌كشي‌ از بين‌ كاركنان‌ شهرداري‌ جهت‌ اعزام‌ به‌سفرهاي‌ زيارتي‌ مشهد، سوريه‌ و حج‌ عمره‌
- برگزاری مسابقه در خصوص انتخاب بهترین آذین بندی محلات سطح شهر و اهداء جوایز نفیس به بهترین ها

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

در سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی رشت، نرخ جدید جابه جایی مسافر توسط ناوگان تاکسیرانی، شامل تاکسیهای معمولی، تلفنی و بی سیم مصوب شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی ، رئیس شورا، در سخنانی با اشاره به عدم تعیین نرخ جدید جابه جایی مسافر از سال 84 تاکنون، خاطر نشان کرد: عدم نرخ گذاری باعث اخذ کرایه سلیقه ای توسط رانندگان از مسافرین شد.

محمدرضا قاسمی تصریح کرد: این قیمت گذاری با توافق کارشناسان انجام شد.وی تشکیل صندوق اضطراری سازمان تاکسیرانی برای رانندگان با حمایت بانکهای عامل را عملی دانست و برای ارائه تسهیلات ویژه به تعاونی تاکسی داران اعلام آمادگی کرد.

نائب رئیس شورای شهر رشت نیز با تاکید بر ساماندهی وضعیت ناوگان تاکسیرانی عملکرد گذشته سازمان تاکسیرانی را قابل دفاع ندانست. غلامرضا هاتفی تشکیل یک پرونده کامل برای رانندگان را خواستار شد.

دراین جلسه هادی رمضانی یکی از اعضای شورای شهر با بیان اینکه ابراز نظارت سازمان تاکسیرانی ضعیف است گفت: باید تدابیر ویژه ای جهت افزایش راندمان کاری اتخاذ شود.

در ادامه محمود مباحی عضو شورای رشت در خصوص فروش بنزین توسط رانندگان تاکسی اظهار داشت: نباید این مسئله را به همه رانندگان تعمیم داد.

وی افزود: این قشر تمامی لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود را به نرخ آزاد تهیه میکنند، این در حالی است که آنها با افزایش قابل توجه قیمت اجناس نیز مواجه هستند.مباحی بر لزوم تعیین راهکارهای مناسب جهت کاهش آمار تخلفات تاکید کرد.     
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

                         

                           سخنراني مقام معظم رهبري در جمع شعراي كشور

 بمناسبت اعياد شعبانيه، سروده اي از مقام معظم رهبري كه چندي قبل در جمع شعرا قرائت گرديده و از سيماي جمهوري اسلامي پخش شده تقديم كاربران محترم مي شود:

سرخوش زسبوي غم پنهاني خويشم
چون زلف تو سرگرم پريشاني خويشم

در بزم وصال تو نگويم زكم و بيش
چون آينه خو كرده به حيراني خويشم

لب باز نكردم به خروشي و فغاني
من محرم راز دل طوفاني خويشم

يك چند پشيمان شدم از رندي و مستي
عمريست پشيمان زپشيماني خويشم

از شوق شكرخند لبش جان نسپردم
شرمنده جانان زگران جاني خويشم

بشكسته‌تر ازخويش نديدم به همه عمر
افسرده دل از خويشم و زنداني خويشم

هر چند امين، بسته دنيا نيم اما
دلبسته ياران خراساني خويشم

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم شهریور ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

شهر رشت نیازمند آرامش است و مردم، شایسته خدمت رسانی مطلوب هستند.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی ، شهردار رشت در سی و چهارمین جلسه شورای شهر پروژه های نیمه تمام را از دغدغه های مردم دانست.

محمدرضا خاکسار لایروبی رودخانه ها، اتمام تقاطع غیر همسطح جانبازان، تکمیل پروژه هایی چون جاده سنگر، مسیر ضیابری به سمت شهید رجایی و کنار گذر تختی به زرجوب را از اهم برنامه های نیمه تمام معرفی کرده و خاطر نشان کرد: لازمه تکمیل این پروژه ها تعامل با دستگاههای اجرایی است.

وی با اشاره به پروژه احداث جاده سنگر از تملک زمینهای موجود در طرح توسط شهرداری خبر داد و افزود: شرکت آب منطقه ای بدون دریافت بها زمینها را به شهرداری واگذاری کرده و انجام عملیات دیوار کشی را به عهده گرفته است.

خاکسار گفت: با همکاری شرکت آب منطقه ای از کانال انحرافی سد سنگر برای شستشوی رودخانه زرجوب و گوهر رود آبگیری می شود.

وی در خصوص هماهنگی های صورت گرفته با مدیر عامل برق منطقه ای اظهار داشت: رایزنی هایی جهت جابه جایی دکل های واقع در مسیر پروژه خصوصا پل جانبازان و جاده سنگر صورت گرفته است.

شهردار رشت در ادامه با تاکید بر انجام کارشناسی در کلیه امور خاطر نشان کرد: اگر بدنه شهرداری منظم کار نکند، کل مجموعه دچار مشکل خواهد شد.خاکسار افزود: در بسیاری از موارد به دلیل عدم وجود سیاستهای واحد متضرر شدیم و پروژه ها هزینه بر بود بدون اینکه درآمدی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: درآمد شهرداری طی یک هفته اخیر معادل یک میلیارد و 670 میلیون تومان برآورد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5.5 برابر شده است. خاکسار ابراز امیدواری کرد همه همکاران به دور از مسائل حاشیه ای تنها در مسیر بهسازی امور شهری تلاش کنند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، در این جلسه هادی رمضانی عضو شورای اسلامی رشت در سخنانی با اشاره به تخلیه روزانه 300 تن زباله در سراوان خاطر نشان کرد: شیرابه زباله های انباشته شده در سراوان، فاجعه ای زیست محیطی را رقم می زند.

وی تصریح کرد: این شیرابه ها از طریق رودخانه های زرجوب و گوهر رود مستقیما به تالاب انزلی وارد شده و ادامه این روند شرایط نامطلوبی ایجاد می کند.

رمضانی بهره گیری از نظرات متخصصین و اهل فن را در ساماندهی این امر خواستار شده و بر توجه جدی به این موضوع تاکید کرد.

غلامرضا خاکسار یکی از دیگر از اعضای شورا نیز در خصوص مدیریت زباله های شهری گفت: در حال حاضر تفکیک زباله از مبدا در چند خیابان رشت به صورت آزمایشی انجام می شود.وی ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک طرح تفکیک به صورت فراگیر در سراسر این شهر اجرایی گردد.

محمدحسن عاقل منش نیز در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد هفتگی کمیسیون بهداشت و محیط زیست از پیگیری رایزنی ها با شرکت هلندی متخصص در مدیریت پسماند خبر داد و متذکر شد: این کار بحث کارشناسی قوی می طلبد.
وی افزود: نمی توان به سادگی از کنار آلودگی های موجود گذشت و باید هر چه سریعتر به داد سراوان رسید.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

مدیر اداره درآمد شهرداری رشت گفت: با تدوین راه کارها و وصول مطالبات سعی نمودیم درآمد را به سقف 50 میلیارد تومان برسانیم.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، جواد حرفت خواه در جمع اعضای شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به آمار وصولی 4 ماه و 27 روز سال 86 نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مناطق سه گانه شهرداری خاطر نشان کرد: میزان وصولی در منطقه یک در 4 ماه و 27 روز سال 86، 5 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده که در مقایسه با وصولی 2 میلیارد و 992 میلیون تومانی سال 85، از رشد 81 درصدی برخوردار بوده است.

وی افزود: شهرداری منطقه 2 در همین مدت 3 میلیارد و 300 میلیون تومان وصولی داشته که نسبت به وصولی 2 میلیارد تومانی سال 85 رشدی 62 درصدی داشته است.

حرفت خواه میزان وصولی شهرداری منطقه 3 در 4 ماه و 27 روز سال 85 را 4 میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرده و گفت: این منطقه با وصول بیش از 4 میلیارد تومان در مدت مشابه امسال از 28 درصد رشد برخوردار بوده است.وی با تخمین رشد 37 درصد درآمد مجموع مناطق ابراز امیدواری کرد: زمینه تعامل بیشر با ادارات فراهم شود.

مدیر اداره درآمد شهرداری رشت در ادامه خارج شدن از سیستم سنتی و اجرا شدن سیستم اتوماسیون، جذب نیروهای تحصیل کرده، تکمیل ساختمان اداری، تامین تسهیلات رفاهی برای کارکنان این بخش را از جمله دغدغه های موجود دانست.

وی همچنین انتقال کمیسیون ماده 100 به مجموعه معاونت اداری، مالی و برگزاری کلاسهای آموزشی جهت ارتقاء سطح علمی کارکنان را خواستار شد.حرفت خواه اظهار داشت: رفع معضلات و محدودیتهای موجود می تواند رشت را به جایگاه درآمدی کلان شهرها برساند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

مدیر مالی شهرداری رشت از صرفه جویی 29.2 درصدی هزینه ها در 5 ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، احمد مسرور در جمع اعضای شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: هزینه های شهرداری در قالب 4 بخش خدمات اداری، فعالیت نوسازی، خدمات شهری و عمران شهری تعریف شده است.

وی افزود: هزینه بخش خدمات اداری براساس بودجه مصوب 50 میلیارد تومانی در 5 ماهه اول سال 86 برابر 1 میلیارد و 360 میلیون تومان است که در مقایسه با پیش بینی 2 میلیارد و 670 میلیون تومانی، صرفه جویی 48.94 درصدی را رقم زده است.

مسرور اظهار داشت: در بخش خدمات نوسازی 15.81 درصد صرفه جویی شده زیرا از 73 میلیون تومان پیش بینی صورت گرفته، 62 میلیون تومان هزینه گردیده است.

وی پیش بینی هزینه 5 ماهه اول سال جاری در بخش خدمات شهری را 6 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرده و متذکر شد: در این بخش نیز با 5 میلیارد و 500 میلیون تومان، 16.89 درصد صرفه جویی شد.

مسرور هزینه بخش عمران شهری را 6 میلیارد و 300 میلیون تومان برآورد نموده و افزود: در مجموع هزینه 20 میلیارد و 800 میلیون تومان پیش بینی شد که 14 میلیارد و 700 میلیون تومان در 5 ماهه اول سال 86 هزینه گردید و 29.2 درصد صرفه جویی شد.

مسرور در ادامه کمبود نیروی فنی و تخصص را از معضلات عدیده این بخش دانسته و تامین مکانی مناسب را از نیازهای مبرم عنوان کرد. وی ابراز امیدواری کرد: با جذب نیرو و ارائه آموزشهای ضمن خدمت این مشکل مرتفع گردد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

شهردار رشت گفت: در جهت وصول درآمدهای پایدار سیاست گذاری خواهد شد.

 به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمدرضا خاکسار در سی و سومین جلسه شورای شهر رشت از پیگیری در خصوص تشکیل کمیته راهبردی درآمد شهرداری خبر داد و ابراز امیدواری کرد: اهداف پیش بینی شده در بحث بودجه تحقق یابد.

وی خاطر نشان کرد: در نظر داریم برای سال 87، چهار دفتر درآمدی را به شورا تقدیم کنیم تا پولهایی که از هر منطقه وصول می شود و در همان جا هزینه گردد بدین ترتیب رضایت مردم هم جلب خواهد شد.

محمد حسن عاقل منش، از اعضای شورای شهر رشت نیز با تاکید بر رویکرد علمی شورا و شهرداری در بحث درآمد گفت: مجموعه درآمدی شهرداری باید به افراد متخصص واگذار شود.وی تاکید کرد: شورای شهر در این دوره شنونده صرف نخواهد بود.

در ادامه این جلسه مدیران ادارات حقوقی، مالی و درآمد شهرداری رشت به ارائه گزارش و بیان کمبودها، محدودیتها و مشکلات حوزه مدیریتی خود پرداختند لزوم جذب نیروهای متخصص با تحصیلات دانشگاهی، تکمیل فضاهای ساختمانی، برگزاری کلاسهای آموزشی جهت ارتقاء سطح دانش کارکنان، خروج از سیستم کاری سنتی از جمله مسائلی بود که مدیران هر سه بخش بر بهره مندی از آنها تاکید نمودند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

                   

طرح جدید جامع رشت 6 ماه دیگر آماده بهره برداری است و از طریق سایت شهرداری به رویت عموم مردم خواهد رسید.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی، شهردار رشت در نخستین نشست خبری خود یک روز پس از انتصاب، در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: صاحبان املاک می توانند وضعیت ملک خود را طی 10 سال آینده رویت نمایند.

محمدرضا خاکسار همچنین از ساخت ماکت طرح جامع شهری خبر داد و ابراز امیدواری کرد: از این پس بحث معماری بومی مد نظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر تعیین مسیر توسعه رشت اظهار داشت: یکی از مسیرهای مناسب توسعه به سمت جاده لاکان است که احداث بزرگترین پارک پرندگان و آکواریوم رشت و نیز راه اندازی بازار بزرگ تره بار در انتهای این جاده و در مسیر سراوان - فومن می تواند علاوه بر کنترل بار ترافیک شهری، روند توسعه مناسبی را رقم بزند.

خاکسار در ادامه با اشاره بر لزوم اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی تصریح کرد: با نظارت شهرداری بخش خصوصی را برای در دست گرفتن امور هدایت می نماییم.

وی افزود: بودجه شهرداری 50 میلیارد تومان پیش بینی شده که در صورت وصول 60 درصد به هزینه های جاری و 40 درصد به بخش عمرانی اختصاص می یابد و روشن است که در شهر رشت این رقم کاری از پیش نخواهد برد مگر اینکه از بخش خصوصی برای سرویس دهی به مردم استفاده شود.

شهردار واگذاری صدور پروانه به بخش خصوصی با هماهنگی نظام مهندسی ساختمان، واگذاری فضاهای سبز سطح شهر به تعاونی های ویژه فارغ التحصیلان کشاورزی، ساماندهی مشاغل مزاحم، دعوت از سرمایه گذاران جهت راه اندازی شهرک معاینه خودرو و آبادسازی بافتهای فرسوده شهری را از جمله موارد قابل مشارکت با بخش خصوصی دانست.

خاکسار در ادامه در خصوص فعالیتهای شهرداری در جهت ساماندهی ترافیک شهری خاطرنشان کرد: جهت رفع ترافیک به ویژه در مراکز تجمع از جمله چهار راه گلسار، خیابان تختی، چهار راه میکائیل و سه راه سردار جنگل دوربینهای مدار بسته نصب شده و پیش بینی می شود این سیستم تا ماه آینده فعال شود.

وی افزود: برای روان سازی حمل و نقل درون و برون شهری نیز مراقبت از طریق مشاورین و بر اساس طرح جامع شهری در حال پیگیری است.

خاکسار متذکر شد: شهرداری سیستمی است که توسط مردم اداره می شود. درآمد، انتخاب شهردار و نظارت بر کار شهرداری، همه و همه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم توسط مردم انجام می گیرد.

وی اظهار داشت: من به عنوان شهردار مردم توسط نمایندگان مردم انتخاب شدم و موظف به تعامل با دستگاههای اجرایی در چهارچوب قانون هستم و معتقدم هر سازمانی که بخواهد به مردم خدمات ارائه نماید باید خود را مجهز به متخصصین کرده و به خرد جمعی اعتقاد داشته باشد.

خاکسار گفت: من این مسئولیت را فقط به خاطر مردم پذیرفتم و با هیچ یک از اعضای شورای شهر نیز مشکلی ندارم.

 
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

       

                              TinyPic image 

 

نماينده ولي‌فقيه در استان گيلان و امام جمعه رشت، در ديدار 5 تن از اعضاي شوراي اسلامي شهر به همراه شهردار رشت با وي، با ابراز گلايه از مديريت استان اظهار داشت: متاسفانه حرکت چشمگيري در گيلان صورت نگرفته و من مديريت اين استان را ضعيف مي‌بينم.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، آيت‌الله زين‌العابدين قرباني، با اشاره به وضعيت نابسامان شهرداري رشت خاطرنشان کرد: شرايط فعلي شهرداري باعث نگراني و غصه من شده در حالي که مشکلات اين شهر بايد با همفکري مرتفع شود. شهرداري يا در کشمکش با وزارت کشور است يا با استانداري درگير بوده و يا با همکاران شورايي مشکل دارد.

قرباني با بيان اينکه اين مسأله شهر را گرفتار کرده است، بر تسريع در رفع اين مشکل تاکيد کرد.

وي در خصوص عدم تعيين تکليف شهردار رشت از سوي مسئولين، گفت: آقايان از يک سو مي‌گويند سابقه جبهه، خدمتگزاري و دفاع از حريم اسلام، شرکت در جنگ و جانبازي ارزش است و از سوي ديگر موانعي را بر سر راه کساني که در اين مسير حرکت کرده‌اند، به وجود مي‌آورند و هنگامي که از آنها سوال مي‌شود مشکل چيست؟، مسأله چشمگيري را ارائه نمي‌کنند.

نماينده ولي فقيه در گيلان تصريح کرد: من غصه - خنده‌ام گرفت زماني که ديدم از يک سو تلويزيون خبر معارفه شهردار را اعلام كرده و از سوي ديگر استانداري مي‌گويد اين کار قانوني نيست. وقتي اين خبر از رسانه اعلام شد ديگر چه آبرويي براي استانداري مي‌ماند؟!

قرباني تاکيد کرد: در نظام اسلامي نبايد هرکس ساز خودش را بزند. همه بايد طبق قانون عمل کنند. من هم حاضرم در جلسه‌اي مشترک با استانداري و شوراي شهر پدرانه موضوع را حل و فصل كنم تا شهر بيش از اين بي‌سرپرست نماند.

وي در پايان يادآور شد: اين مسائل را در سفر آيت‌الله شاهرودي به گيلان در جلسه خبرگان رهبري مطرح خواهم کرد.

در اين نشست محمدرضا قاسمي، رئيس شوراي شهر رشت نيز با تشريح روند انتخاب محمدرضا خاکسار به عنوان شهردار رشت، تاکيد کرد: بعضي از دوستان عصباني هستند و ممکن است در اين شرايط تصميماتي را اتخاذ کنند که به نفع مردم نباشد در حالي که شوراي شهر، کاملا قانوني عمل کرده است.

وي افزود: هم اکنون شورا تلاش مي‌كند تا حکم قانوني شهردار را از وزارت کشور دريافت کند.

در ادامه اين نشست، محمدرضا خاکسار شهردار رشت نيز در سخناني با اظهار تاسف از برخي موانع موجود بر سر راه خدمت به مردم، اظهار داشت: انتصاب مديران غير بومي در اين استان به راحتي انجام مي‌پذيرد اما نمي‌گذارند يک گيلاني در گيلان کار کند.

وي افزود: به منظور مانع‌تراشي شب‌نامه‌ها و گزارش‌هاي زيادي از سطح استان عليه من به وزارت کشور ارسال شد، اين در حالي است که مراجع ذي‌صلاح از جمله وزارت اطلاعات صلاحيت من را جهت احراز اين سمت بلامانع اعلام کرده‌اند.

خاکسار با اعلام اينکه شهرداران قبلي رشت، يک سوم سوابق کاري مرا داشته‌اند، متذکر شد: مردم اين شهر نيازمند خدمتگزاري هستند و من فرصت مي‌خواهم ظرف يک‌سال سه پل نيمه‌تمام اين شهر را به مردم تحويل دهم.

وي افزود: به دليل عدم مديريت شهري وضعيتي جنگ‌زده بر شهر حاکم است و زندگي شهروندان اطراف رشت از حلبي‌آبادها نيز بدتر است. خاکسار ابراز اميدواري کرد، چالش‌هاي موجود هر چه سريع‌تر مرتفع شود.  

 

                          

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: وضعیت بین شورای شهر و استانداری باید شفاف سازی شود این دو مجموعه بدون تعامل کاری از پیش نمی برند.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، محمد حسن عاقل منش در سی و یکمین جلسه شورای شهر رشت اظهارداشت: از سوی استانداری گیلان نامه ای به وزارت کشور مبنی بر ایجاد محدودیتهای مالی برای شهرداری رشت ارسال شده و لازم است با هماهنگی این مسئله هدایت شود.

در این جلسه همچنین رئیس شورای شهر با تاکید بر لحاظ شدن کلیه مفاد قانونی در خصوص انتصاب شهردار رشت متذکر شد: شورا با کسی سر ستیز ندارد و توصیه ما به دوستان این است که به فضای تعامل ورود کرده و از روی عصبانیت تصمیم نگیرند.وی ضرر تعطیل شده کمیسیون ماده 5 را تنها متوجه مردم رشت دانست.

در ادامه سی و یکمین جلسه شورا روسای کمیسیون های فرهنگی و بهداشت محیط زیست به ارائه گزارش هفتگی پرداختند.

هادی رمضانی یکی از اعضای شورای شهر نیز در سخنانی با اشاره به حضور کمرنگ تاکسی های درونشهری در ساعات پرتردد تصریح کرد: متاسفانه رانندگان تاکسی، سهمیه سوخت خود را می فروشند و هیچ اهرم تشویقی و تنبیهی در بحث تاکسیرانی وجود ندارد.وی خاطر نشان کرد: در صورت ادامه این روند، با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی، نارضایتی مردم روز به روز از حمل و نقل بیشتر میشود.

گفتنی است، در این جلسه محمدرضا خاکسار شهردار رشت نیز در خصوص فعالیتهای انجام شده شهرداری به ایراد سخن پرداخت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

               

                                       

سرانجام پس از کش و قوسهای فراوان محمدرضا خاکسار بر مسند شهرداری رشت تکیه زد.به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، طی حکمی از سوی محمدرضا قاسمی رئیس شورا ، محمدرضا خاکسار به عنوان پنجاه و پنجمین شهردار این شهر فعالیت خود را آغاز نمود.

رئیس شورای شهر رشت در مراسم معارفه شهردار جدید که با حضور روسای بخشهای مختلف شهرداری برگزار شد، با اشاره به روند انتخاب محمدرضا خاکسار به عنوان شهردار خاطر نشان کرد: شورای سوم پس از رایزنی های 3 ماهه و بررسی تعرفه های مختلف برای تصدی این سمت سرانجام خاکسار را از میان 15 نفر نهایی برگزید.

 

                         TinyPic image

محمدرضا قاسمی اظهار داشت: نامه استاندار گیلان مبنی بر انتخاب محمدرضا خاکسار به عنوان شهردار توسط شورای شهر رشت در تاریخ 25 فروردین 86 در وزارت کشور ثبت شد، اما علی رغم پایان مهلت قانونی 10 روزه برای اظهار نظر وزارت کشور در این خصوص پس از گذشت دو ماه نامه ای از استاندار دریافت شد که طی آن تنها اعلام نمودند که سوابق شخص منتخب شورا وافی به مقصود تشخیص داده نشده است.

وی عدم وجاهت قانونی این حکم پس از پایان مهلت 10 روزه و عدم ارائه مستندات را تخلف وزارت کشور دانسته و افزود: بدین ترتیب بر اساس قانون، پرونده به شورای حل اختلاف استانی احاله گردید تا ظرف 15 روز با انجام بررسی های لازم نتیجه نهایی اعلام شود.

قاسمی متذکر شد: با توجه به اینکه در صورت عدم اعلام نظر از سوی هیئت حل اختلاف پس از پایان مهلت قانونی بر اساس استعلام مجلس شورای اسلامی، اختیارات قانونی شهر به شهردار منتخب شورا واگذار می شود لذا محمدرضا خاکسار شهردار قانونی رشت بوده و حکم حقوقی وی نیز از وزارت کشور دریافت خواهد شد.

وی در ادامه موفقیت شهرداری را در گرو همکاری همه بخشهای آن دانسته و از همه مدیران ارشد شهرداری خواست تا همانند گذشته با شهردار تعامل داشته باشند. 

 

TinyPic image

 

قاسمی همچنین با تقدیر از محمد نعمتی، سرپرست شهرداری رشت، وی را مدیر بحران توصیف کرده و گفت: با شجاعت و تدبر ایشان، فضای شهرداری در این سه ماه بسیار منسجم شد.وی در پایان ابراز امیدواری کرد مدیران شهرداری خود را وقف مردم کرده و از جناح بازی بپرهیزند.

در این مراسم محمدرضا خاکسار، شهردار منتخب رشت در سخنانی خطاب به مدیران حاضر در جلسه اظهار داشت: اولین چیزی که یک مدیر می خواهد امنیت شغلی است من نیامده ام تا عزل و نصب کنم هدف من خدمتگزاری به مردم با همکاری پرسنل شهرداری است.

وی خاطر نشان کرد: همگی ما باید به فکر رشت باشیم و آن را در مسیر کلان شهر شدن حرکت دهیم.
خاکسار مردم رشت را شایسته شهری آباد دانسته و بر لزوم تحقق این مهم تاکید کرد.
سرپرست شهرداری نیز در این مراسم گفت: وظیفه اصلی شهرداری ارائه خدمات به شهروندان است.
محمد نعمتی متذکر شد: مطالبات به حق مردم بسیار بزرگ است و همه مسئولین شهر باید تلاش کنند تا با همدلی و تعامل سازنده نیازمندی های شهر را پوشش دهند.

گفتنی است در پایان این مراسم حکم شهرداری محمدرضا خاکسار به وی اعطا شده و از زحمات محمد نعمتی تقدیر شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

                                                             خبر و عکس ها از روابط عمومی شهرداری

 ریاست و اعضای شورای اسلامی شهررشت به همراه سرپرست شهرداری و مدیران روابط عمومی شورا و شهرداری در روز خبرنگار از صدا و سیمای مرکز گیلان بازدید نمودند و با شاخه های گل و هدایا از پرسنل صدا و سیما تقدیر و قدردانی کردند.
در این مراسم ابتدا آقای قاسمی رییس شورای اسلامی رشت با تبریک روز خبرنگار خواستار ایجاد تعامل بین صدا و سیما و شورا شدند وی افزود مردم بسیاری با سلایق فراوان بیننده صدا و سیما هستند که این کار صدا و سیما را حساس تر و سخت تر می کند. عاقل منش یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی داشت و از اطلاع رسانی خوب آنان تشکر نمود.آقای رمضانی نیز یکی دیگر از اعضای شورا گفت کار این شورا تنها منحصر به نظارت کار شهرداری نیست بلکه به  عنوان نماینده مردم امروز برای تبریک روز خبرنگار به صدا و سیما آمده است.مباحی نیز دیگر عضو شورای اسلامی خواستار توجه بیشتر به گویش گیلکی شد و از پخش خبر گیلکی تشکر نمود.حجت الاسلام حسن خواه نیز خواستار اطلاع رسانی بهتر و بیشتر صدا و سیما شد. حسینی مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در این دیدار ضمن تشکر از اعضای شورا، بر همکاری بیشتر صدا و سیما با شورای شهر و شهرداری رشت تاکید کرد وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر رفع دغدغه های مردم را تا حد امکان از وظایف اصلی شورا اعلام کرد. در ادامه این برنامه اعضای شورا و مسوولین شهرداری از تحریه واحد خبر و استودیو های صدا و سیما بازدید نمودند.

 
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

سی امین جلسه شورای اسلامی رشت در حالی که فضای آن متاثر از جلسه معارفه شهردار جدید بود برگزار شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، در این جلسه یکی از اعضای شورا با اشاره به اهمیت مراعات آداب شورایی متذکر شد: در طول عمر 8 ساله شوراها موردی را سراغ نداریم که حکم شهردار توسط رئیس شورا ابلاغ شود.

محمدحسن عاقل منش با اعلام نارضایتی استاندار گیلان از این حرکت شورا خاطر نشان کرد: معاونین سیاسی و عمرانی استاندار این کار را فاقد وجاهت قانونی اعلام کردند.وی در خصوص بررسی پرونده در هیئت حل اختلاف استانی اظهار داشت: این هیئت از تاریخ دریافت و طرح پرونده 15 روز فرصت رسیدگی دارد در حالیکه نامه ای به هیئت حل اختلاف استان احاله نشده است.

در ادامه جلسه رئیس شورای اسلامی رشت با تاکید بر رعایت موازین قانونی در تمام مراحل گفت: تاریخ احاله پرونده به هیئت حل اختلاف کاملا مشخص بوده و رسید نامه از دبیرخانه دریافت شده است.

قاسمی با انتقاد از شیوه عملکرد وزارت کشور در این خصوص اظهار نظر پس از پایان مهلت 10 روزه و عدم ارائه مستندات کافی پیرامون عدم تایید صلاحیت خاکسار را تخلفی آشکار توصیف کرد.

وی افزود: حرکت شورای شهر بر مبنای قانون بوده و آغاز فعالیت شهردار منتخب شورا پس از عدم اظهار نظر هیئت حل اختلاف کاملا قانونی می باشد.

در ادامه سی امین جلسه شورای شهر، هادی رمضانی، رئیس شورای شهرستان رشت به ارائه گزارش پرداخت.وی اظهار داشت: شوراها هر چقدر کوچکتر بوده و به روستاها نزدیکتر باشند مشکلاتشان بیشتر است.

رمضانی خاطر نشان کرد: با اینکه اعضای شورا قانونا می توانند برای پیگیری امور به همه جا ورود کنند متاسفانه مورد بی مهری قرار می گیرند.وی تقویت شورای شهرستان را لازمه تقویت شوراهای شهر و روستا دانسته و ابراز امیدواری کرد این مهم محقق شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 به همت شورای اسلامی و شهرداری رشت شب گذشته مراسم گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد.به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، در این گردهمایی رئیس شورای شهر رشت ضمن تبریک به اصحاب رسانه و مطبوعات اظهار داشت: روز خبرنگار روز شهادت زنده یاد محمود صارمی است، روزی که خون برزمین ریخته شده او حاوی این پیام بود که برای اعتلای اطلاع رسانی از هیچ کوششی حتی از نثار جان نباید بازماند.          

 

          TinyPic image

 

محمدرضا قاسمی با تاکید بر اهمیت تعامل با خبرنگاران صریح کرد: ما سعی نمودیم علی رغم وجود معضلات بسیار که مبتلا به کار جمعی است با عزیزان خبرنگار رابطه ای ضابطه مند و همراه با تعامل هر چه بیشتر داشته باشیم چرا که به خوبی واقفیم نبود شما، یعنی فقدان چراغی که می تواند رهرو را از کژ راهه بازدارد.وی محصول تعامل منطقی و ارتباط سال بین شورا و شهرداری با خبرنگاران را برخورداری از یک جامعه پویا و پر نشاط براساس سفارشات اسلام دانست.

          

                                    

                  TinyPic image

 

قاسمی خاطرنشان کرد: تمام کوشش ما در این دوره کوتاه براساس چند محور فرمایش مقام عظمای ولایت در دیدار اعضای شوراهای استانهای کشور بوده که درراس آن پرهیز از بروز اعتقادات جناحی در صحن شوراست و به لطف خدا ترکیب و تنوع دیدگاههای هیئت رئیسه و چیدمان کادر اداری شورا و شهرداری خود مبین این واقعی است که ما را هیچ سودایی به جزء آن نیست که کارها به دست اهل شان سپرده شود.

 

                                                 TinyPic image 

 وی همچنین از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست مجموعه شورا و شهرداری را از انتقادات سازنده محروم نکنند.

در ادامه این مراسم جعفری مدیر مسئول روزنامه آوای شمال به نمایندگی از خبرنگاران پیشکسوت و سمیه خانکشی پور خبرنگار خبرگزاری ایسنا به نمایندگی از خبرنگاران جوان به ایراد سخن پرداختند.

گفتنی است در پایان این مراسم خبرنگاران و اصحاب رسانه توسط اعضای شورا و شهرداری رشت مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: محصول تعامل بین شورا، شهرداری و خبرنگاران برخورداری از جامعه ای پویا و پرنشاط براساس سفارشات اسلام خواهد بود.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمدرضا قاسمی در مراسم تجلیل از خبرنگاران گیلانی اظهار داشت: شورا، شهرداری و اصحاب قلم مکمل یکدیگرند، برنامه ریزی، قانون گذاری، عزل و نصب شهردار، تصویب بودجه و نظارت بر عهده شورا بوده و شهرداری مجری طرح ها و برنامه های ماست، خبرنگاران نیز به عنوان چشم و گوش مردم ناظر بر کار شورا و شهرداری هستند.

وی خاطر نشان کرد: از خبرنگاران عزیز انتظار داریم در ایجاد فضای امید و مقابله با یاس نسبت به انعکاس مصوبات مانند همیشه امانت را رعایت نمایند و دقت نظر داشته باشند از مصوبات با مرتبت بازدهی اجتماعی آن در اولویت خبر رسانی قرار گیرد.

قاسمی تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که روابط عمومی نباید اخبار شورا و شهرداری را به عنوان پارلمان شهری و مجری مصوبات آن به رسانه ها دیکته کند به همین دلیل از خبرنگاران دعوت کردیم تا در جلسات شورا و شهرداری حضور یابند و هر یک از ظن خود دست به قلم بردارند، چرا که نقد سازنده، نیت خدمت رسانی ما را تقویت خواهد کرد.

وی افزود: ما سعی نمودیم علی رغم وجود معضلات بسیار که مبتلا به کار جمعی است با خبرنگاران عزیز رابطه ای ضابطه مند و همراه با تعامل هر چه بیشتر داشته باشیم چرا که به خوبی واقفیم نبود خبرنگاران فقدان چراغی است که می تواند رهرو را از کژ راهه بازدارد.

قاسمی در پایان اظهار امیدواری کرد با آغاز به کار شهردار منتخب در آینده ای نزدیک شتاب فزاینده ای در خصوص کارهای مرتبط به شهر روی دهد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

رئیس شورای اسلامی رشت گفت: ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی این شهر را از بن بست نجات می دهد

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمدرضا قاسمی در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر رشت تصریح کرد: ورود در بحثهای مشارکتی از اهداف شورا است و ما درصدد هستیم زمینهای خوبی را در اختیار شهرداری است به بخش خصوصی واگذار کنیم .وی ابراز امیدواری کرد زمینه سرمایه گذاری مشترک با بخش خصوصی فراهم شود.

قاسمی در ادامه این جلسه با اشاره به وضیت نامطلوب پیاده روها در سطح شهر متذکر شد: پیاده روها، کمربندی ها و مسیرهای ورودی شهر شرایط ناهنجاری دارند و شهرداری به هیچ عنوان امنیت روکش آسفالت را به خاطر حجم نوار حفاری ندارد. سرپرست شهرداری رشت نیز در این خصوص گفت: برای هر کار عمرانی بودجه خاصی تعریف می شود لذا در بحث خیابانها و پیاده روها درصدد تعیین متراژ هستیم.

محمد نعمتی افزود: پس از تعیین و به دست آمدن آمار نتایج را به شورای شهر ارائه خواهیم کرد تا در اعتبارات مناطق تعریف شود.

در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر رشت، اعضای شورا احداث نماز خانه در بوستان ملت و تشکیل ستاد انتظار را به منظور برگزاری جشن نیمه شعبان مصوب کردند.

همچنین اعضا مخالفت خود را با واگذاری ساختمان شهرداری به میراث فرهنگی اعلام نمود.

محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی در این خصوص اظهار داشت: در سفر هیئت دولت به گیلان، سازمان میراث فرهنگی در راستای برنامه چهارم پیشنهاداتی را به دولت ارائه نمود که مورد تصویب قرار گرفت.
وی واگذاری ساختمان شهرداری به میراث فرهنگی برای راه اندازی موزه و ساخت یک موزه در منطقه عینک رشت را از جمله مصوبات استانی دولت دانسته و خاطر نشان کرد: اگر دولت منابع مالی لازم را جهت استقرار تشکیلات شهرداری در ساختمان جدید فراهم کند این واگذاری انجام پذیر خواهد بود اما در شرایط فعلی دارای اشکال است
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

توانایی و نقاط قوت استان گیلان به صورت جامع مورد شناسایی قرار نگرفته است.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی رئیس شورای شهرستان رشت اظهار داشت: پتانسیلهای توریستی و ترانزیت کالا و خدمات از طریق کشورهای همسایه از ویژگی های گیلان است که برنامه ریزی بر این اساس می تواند مثمرثمر باشد.

هادی رمضانی با اشاره به نقش آفرینی شورای شهرستان رشت در این زمینه تصریح کرد: بررسی معضلات و مشکلات روستاها و شهرها، تعریف سرمایه گذاران در بخشهای تابعه و بررسی کلیه نقاط ضعف و قوت سرمایه گذاری در مناطق و نحوه استفاده از مشاوران در راستای پیشرفت برنامه های شورای شهرستان از جمله برنامه های این مجموعه در پیشبرد امور است.

وی با بیان اینکه روند تحول شهرستانهای ما بسیار کند است، خاطر نشان کرد: هم اکنون برنامه ریزی بر اساس نقاط مثبت و توانایی رشت در برنامه کاری شورای اسلامی شهر قرار گرفته و سعی ما بر این است تا این سیاست را در دستور کار شورای شهرستان و استان نیز تسری دهیم.

رمضانی برخی قوانین، مقررات و سخت گیری های بی مورد توسط تعدادی از دست اندرکاران شهر و بخش را موانعی بر سر راه توسعه دانسته و از همه مسئولین اجرایی و برنامه ریزی خواست با اتفاق نظر در راه دستیابی به اهداف گام بردارند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی رشت برگزار شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، سرپرست شهرداری رشت در این جلسه با بیان اینکه نهادهای دولتی مکلف به واگذاری امور خدماتی به بخشهای خصوصی هستند، خاطر نشان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که کارها به پیمانکار دارای صلاحیت و قدر واگذار گردد.

محمد نعمتی تصریح کرد: واگذار کردن مدیریت و نگهداری یکی از پارکهای شهر به پیمانکار گامی در راستای وارد کردن بخش خصوصی در امور خدماتی است که اگر نتیجه بخش باشد می توان آن را در سایر پارکها تسری دارد.


وی در ادامه جمع آوری مکانیزه زباله در یکی از نواحی رشت را به صورت آزمایشی خواستار شده و اظهار داشت: می توان با خرید یک ماشین رفت و روب متوسط مدتی زباله یک محدوده را به صورت مکانیزه جمع آوری کرد و پس از انجام مقایسه، برآورد شود در صورت مکانیزه شدن چند کارگر مشغول به کار خواهد شد و چقد بازدهی خواهیم داشت.


نعمتی همچنین با تاکید بر لزوم تدوین پیش نویس اختیارات شهرداران افزود: با تحقق این مهم و تنظیم بودجه اجمالی شاهد پیشرفت محسوسی در مناطق خواهیم بود، رقابت سالمی ایجاد می شود و شهرداران مناطق شخصا پاسخگوی عوامل سوء مدیریت نیز خواهند بود.

در ادامه بیست و هفتمین جلسه شورای شهر رشت، با حضور مشاور حقوقی شهرداری و شورا راهکارهای ورود سرمایه گذار بخش خصوصی در پروژه های شهری بررسی شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی رشت برگزار شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، سرپرست شهرداری رشت در این جلسه با بیان اینکه نهادهای دولتی مکلف به واگذاری امور خدماتی به بخشهای خصوصی هستند، خاطر نشان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که کارها به پیمانکار دارای صلاحیت و قدر واگذار گردد.

محمد نعمتی تصریح کرد: واگذار کردن مدیریت و نگهداری یکی از پارکهای شهر به پیمانکار گامی در راستای وارد کردن بخش خصوصی در امور خدماتی است که اگر نتیجه بخش باشد می توان آن را در سایر پارکها تسری دارد.

وی در ادامه جمع آوری مکانیزه زباله در یکی از نواحی رشت را به صورت آزمایشی خواستار شده و اظهار داشت: می توان با خرید یک ماشین رفت و روب متوسط مدتی زباله یک محدوده را به صورت مکانیزه جمع آوری کرد و پس از انجام مقایسه، برآورد شود در صورت مکانیزه شدن چند کارگر مشغول به کار خواهد شد و چقد بازدهی خواهیم داشت.

نعمتی همچنین با تاکید بر لزوم تدوین پیش نویس اختیارات شهرداران افزود: با تحقق این مهم و تنظیم بودجه اجمالی شاهد پیشرفت محسوسی در مناطق خواهیم بود، رقابت سالمی ایجاد می شود و شهرداران مناطق شخصا پاسخگوی عوامل سوء مدیریت نیز خواهند بود.

در ادامه بیست و هفتمین جلسه شورای شهر رشت، با حضور مشاور حقوقی شهرداری و شورا، راهکارهای ورود سرمایه گذار بخش خصوصی در پروژه های شهری بررسی شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

سرپرست شهرداری رشت گفت: در جریان سفر هیئت دولت به استان گیلان حمایت مالی از دو پروژه مهم احداث خیابان تختی به معلم و بهسازی وضعیت گردشگری تالاب عینک مصوب گردید.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمد نعمتی تصریح کرد: در این راستا مقرر گشت جهت احداث خیابان تختی به معلم که گره گشای ترافیک شهری است، 10 میلیارد تومان با بهره 6 درصد اختصاص یابد و برای اخذ این اعتبار از سوی استاندار گیلان نامه ای به مرکز ارسال شده است.

وی افزود: در حال حاضر یک فاز از پروژه تالاب عینک هم در جوار پارک دانشجو انجام گرفته و در صورت تامین اعتبار برای تکمیل پروژه اقدام می شود تا وضعیت مطلوبتری با مشارکت مردم فراهم شود.

نعمتی با تاکید بر اینکه آغاز پروژه ها تنها منوط به جذب اعتبارات تعیین شده است ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر این مهم محقق گردد.

سرپرست شهرداری رشت در ادامه عدم تعامل سازمانها و ادارات دولتی با شهرداری در زمینه تملک واحدهای واقع در مسیر اجرای پروژه ها، عامل کندی کار عنوان کرده و متذکر شد: بر اساس قانون خرید و تملک اراضی برای اجرای برنامه های عمرانی و نظامی دولت مصوب 17 بهمن 58 نباید مانعی در مسیر فعالیت شهرداری باشد اما متاسفانه، بیشترین موانع موجود در همین بخش بوده و تملک اراضی دولتی مشکل ساز است.

نعمتی اتمام پروژه تعریض جاده سنگر را که 80 درصد آن به پایان رسیده مستلزم همکاری ادارات دولتی دانست.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

از انبوه سازانی که در زمینهای تعرفه شده مناطق محروم ساخت و ساز نمایند حمایت می شود.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، شهردار منطقه 3 رشت در جمع اعضای شورای شهر رشت با اشاره به اهم عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود در 4 ماهه اول سالجاری اظهار داشت: اتمام امور کارشناسی منطقه در یک روز، تعامل با شهروندان در خصوص کمیسیون ماده 100، به جریان انداختن پرونده های راکد کمیسیون ماده 100، و اتمام اتوماسیون اداری از جمله فعالیت های صورت گرفته است.

مهندس عبداله هادی پور تصریح کرد: در بخش عوارض و صدور پروانه های ساختمانی، عوارض تفکیک اراضی، عوارض بر معاملات غیر منقول، عوارض نوسازی، عوارض و پروانه های کسب پیشه، حذف پارکینگ، درآمد حاصل از فروش و جریمه کمیسیون ماده 100 به ترتیب 18.5 ، 174.6 ،40، 172.8 ، 38.94 ، 146.5 ، 115 و 509 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشتیم.

وی در ادامه در خصوص معضلات و موانع شهرداری منطقه 3 متذکر شد: ماشینهای شهرداری پلاک شخصی هستند به همین دلیل پس از سهمیه بندی بنزین، ما با مشکل مواجه هستیم لذا سرکشی در شهر محدود گشته و جمع آوری زباله دچار رکود شده است.

هادی پور افزود: به دلیل عدم کفایت بنزین تعدادی ماشین گازوئیل سوز وارد چرخه کاری شده که سر و صدا و آلودگی آنها نیز از مشکلات حاصله است.

وی همچنین نبود سیمان، شن و آجر را از عوامل تاثیر گذار در افت کارهای عمرانی دانست و تامین نیرو و کارگر خدماتی را نیز خواستار شد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی رشت برگزار شد.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، در این جلسه روسای کمیسیونهای برنامه و بودجه، عمران و فرهنگی به ارائه گزارش هفتگی پرداختند.

رئیس شورای اسلامی رشت نیز در سخنانی با اعلام اینکه پروژه های عمرانی در گذشته نسبت به حال با سرعت بیشتری انجام می شد، تاکید کرد: اگر وزارت کشور در امور شورا دخالت نکرده و اختیارات را به این مجموعه واگذار کند مشکل حل خواهد شد.

محمدرضا قاسمی از برگزاری جلساتی با شورای استان خبر داد و افزود: بر این عقیده هستیم که اگر خودمان ید واحده باشیم مطمئنا خواهیم توانست امور محوله را پیش ببریم.

در ادامه این جلسه سرپرست شهرداری رشت با اشاره به اهمیت استقلال مناطق سه گانه شهرداری گفت: به دلیل عدم تحقق این مهم، مشکلات بسیاری گریبان گیر ما شده است.

محمد نعمتی اظهار داشت: در شرایطی که سرانه جمعیت و بافت هر یک از مناطق سه گانه شهرداری رشت از سایر شهرستانها بیشتر است، شهرداران مستقل نیستند.

وی استقلال شهرداران را زمینه ساز رقابت سالم و حذف بوروکراسی و کارهای جانبی دانست.
نعمتی در ادامه این جلسه در خصوص وضعیت ماشینهای حمل زباله شهرداری گفت: 61 دستگاه از ماشینهای حمل زباله پس از اجرایی شدن طرح سهمیه بندی بنزین از چرخه فعالیت خارج شده اند.

وی افزود: سهمیه بنزین ماشینهای شهرداری به علت پلاک سفید بودن بسان ماشینهای شخصی در نظر گرفته شده است.

نعمتی جمع آوری مطلوب زباله از سطح شهر را نتیجه تلاش پرسنل زحمت کش شهرداری عنوان کرده و متذکر شد: تاکنون گزارشی مردمی از عدم جمع آوری زباله ها دریافت نکردیم.

وی خاطر نشان کرد: جهت مرتفع نمودن نیاز شهرداری به خودرو، در سه وهله 90 دستگاه نیسان خریداری خواهیم کرد که در مرحله اول با هزینه 300 میلیون تومان قرارداد خرید 30 دستگاه نیسان منعقد شده است.

در ادامه بیست و ششمین جلسه شورای شهر رشت، شهرداران مناطق 3 گانه شهرداری با حضور در صحن شورا به ارائه گزارش عملکرد 4 ماهه خود در سال جاری پرداختند.

مهندس عبدا... هادی پور شهردار منطقه 3، در سخنانی اظهار داشت: در 4 ماهه اول سال 86، نسبت به مدت مشابه پارسال عوارض صدور پروانه های ساختمانی، عوارض تفکیک اراضی، عوارض بر معاملات غیرمنقول و عوارض نوسازی به ترتیب 18.5 درصد، 174.5 درصد، 40 درصد و 172.8 درصد رشد داشته است.

وی در خصوص آسفالت نوارهای حفاری تصریح کرد: 5800 متر طول نوار حفاری و 3 هزار و 298 متر مربع از معابر آسفالت شده و اگر این روند ادامه یابد آسفالت تمام نقاط تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

وحید کاوه گر شهردار منطقه 2 نیز از رشد 120 درصدی عوارض پروانه ساختمانی در 4 ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در بخش عوارض مازاد بر تراکم، عوارض بالکن و پیش آمدگی، عوارض معاملات غیر منقول و عوارض نوسازی به ترتیب 21 درصد، 154 درصد، 19.84 درصد و 40 درصد رشد را شاهد بودیم.

ساسان مهدی زاده شهردار منطقه یک رشت نیز در سخنانی گفت: در 4 ماهه سال 86، بیش از 27 هزار متر مربع از معابر آسفالت شد.

وی افزود: حق کارشناس، حق آسفالت و لکه گیری، عوارض صدور پروانه ساختمان و عوارض مازاد بر تراکم به ترتیب 62 درصد، 175 درصد و 586 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: به دلیل عدم مدیریت واحد شهری، سازمانها به شورای شهر پاسخگو نیستند و در دوایر خدماتی شهر هر کسی می خواهد نقش خودش را ایفا کند.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت، حجت الاسلام و المسلمین حسن خواه تصریح کرد: متاسفانه مدیران، ما را نه به عنوان اعضای شورای شهر بلکه به عنوان شورای شهرداری می شناسند.

وی با تاکید بر اینکه حیطه نظارتی شورا تنها محدود به شهرداری نیست، خاطر نشان کرد: بزرگترین مشکل شورا عدم بهره مندی از قدرت و موقعیت است این مجموعه مردمی، جایگاه خاصی دارد و وزارت کشور باید این حق را به شوراهای اسلامی ادا کند.

حسن خواه افزود: مسئولین باید بپذیرند که شورای شهر زبان مردم است و اعضای آن موظف هستند که با جان و دل مشکلات را منعکس نمایند.

وی با انتقاد از عدم تعامل شایسته مسئولین با شورای شهر متذکر شد: شورای شهر ضربه گیر نمایندگان مجلس و مدیران کل شده است.حسن خواه با اشاره به نقش استانداری به عنوان راس هرم مدیریت اجرایی، برگزاری جلسات مشترک با مدیران ارشاد استان را خواستار شد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

 

سرپرست شهرداری رشت گفت: در جریان سفر هیئت دولت به استان گیلان حمایت مالی از دو پروژه مهم احداث خیابان تختی به معلم و بهسازی وضعیت گردشگری تالاب عینک مصوب گردید.

به گزارش گروه خبر روابط عمومی شورای اسلامی رشت ، محمد نعمتی تصریح کرد: در این راستا مقرر گشت جهت احداث خیابان تختی به معلم که گره گشای ترافیک شهری است، 10 میلیارد تومان با بهره 6 درصد اختصاص یابد و برای اخذ این اعتبار از سوی استاندار گیلان نامه ای به مرکز ارسال شده است.

وی افزود: در حال حاضر یک فاز از پروژه تالاب عینک هم در جوار پارک دانشجو انجام گرفته و در صورت تامین اعتبار برای تکمیل پروژه اقدام می شود تا وضعیت مطلوبتری با مشارکت مردم فراهم شود.

نعمتی با تاکید بر اینکه آغاز پروژه ها تنها منوط به جذب اعتبارات تعیین شده است ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر این مهم محقق گردد.

سرپرست شهرداری رشت در ادامه عدم تعامل سازمانها و ادارات دولتی با شهرداری در زمینه تملک واحدهای واقع در مسیر اجرای پروژه ها، عامل کندی کار عنوان کرده و متذکر شد: بر اساس قانون خرید و تملک اراضی برای اجرای برنامه های عمرانی و نظامی دولت مصوب 17 بهمن 58 نباید مانعی در مسیر فعالیت شهرداری باشد اما متاسفانه، بیشترین موانع موجود در همین بخش بوده و تملک اراضی دولتی مشکل ساز است.

نعمتی اتمام پروژه تعریض جاده سنگر را که 80 درصد آن به پایان رسیده مستلزم همکاری ادارات دولتی دانست.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۶ساعت   توسط تحریریه خبر روابط عمومی  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر